Jak si správně vybrat hlubokou pánev pro vaření


1. Velikost a kapacita

Vybrat správnou velikost a kapacitu hluboké pánve je klíčové pro vaši pohodlnost při vaření. Pokud vaříte pro jednu osobu, menší pánve s kapacitou 2-3 litrů budou dostačující. Pro větší množství jídla naopak zvolte pánve s kapacitou alespoň 5-6 litrů. Při výběru velikosti také zohledněte velikost vaší varné desky, aby pánve na ni dokonale pasovaly.

2. Materiál

Materiál pánve má velký vliv na výslednou kvalitu jídla. Nejčastěji se používají pánve z nerezové oceli, litiny nebo hliníku. Nerezová ocel je oblíbená pro svou odolnost a snadnou údržbu, zatímco litinové pánve jsou ideální pro dlouhé vaření na nízké teplotě. Hliníkové pánve jsou pak lehčí a rychleji se zahřívají.

3. Typ dna

Typ dna pánve určuje, jak dobře se bude vařit jídlo. Pánve s rovnoměrným dnem jsou ideální pro vaření na indukčních varných deskách a zajišťují stejnou teplotu po celé ploše dna. Pánve s neklouzavým dnem zase zabraňují sklouznutí pánve po varné desce a usnadňují manipulaci s jídlem.

4. Ergonomie

Ergonomický tvar pánve má vliv na pohodlí při manipulaci s ní. Zvolte pánve s ergonomickými rukojeťmi, které jsou pevně připevněné k pánvi a neohřívají se během vaření. Existují také pánve s více rukojeťmi, které usnadňují přenášení pánve s těžkým jídlem.

5. Cenová kategorie

Cena hluboké pánve je samozřejmě také důležitým faktorem při výběru. Pánve z nerezové oceli jsou obvykle nejdražší, zatímco hliníkové pánve jsou cenově dostupnější. Rozhodněte se však podle svých potřeb a preferencí, nejen podle ceny.

Na našem e-shopu Codina.cz naleznete široký výběr kvalitních hlubokých pánví.